SK CZ
+421 907 992 078
Poradenstvo na

Detekčné systémy Seitron

Firma Seitron vyrába detektory a detekčné systémy pre kontrolu úniku metánu, LPG, organických pár a CO (oxid uhoľnatý) pre použitie v domácnosti, v kotolniach a v priemysle.

 Definície:

  • v/v: je vyjadrenie koncentrácie plynu ako objemové percento z celkového objemu plynu v zmesi plynu. Napríklad: 1 liter plynu v zmesi s 1000 l vzduchu (1 m3) má koncentráciu 1/1000=0,001=0,1 % v/v (zo 100 %). Namiesto v/v sa u nás používa aj označenie % obj.
  • LEL (Lower Explosion Limit – dolná medza výbušnosti): je koncentrácia plynu, pod hodnotou ktorej zmes plynu so vzduchom ešte nehorí, takže nemôže nastať ani explózia. Keďže prevodníky plynu a detektory plynu sú navrhnuté pre použitie v rozsahu koncentrácie, ktorá je nižšia ako je dolná medza výbušnosti (LEL), pre metán je LEL=4,4 % obj., pre LPG je LEL=1,35 % obj. Rozsah merania detektora metánu môže byť 50 % LEL alebo 100 % LE
  • UEL (Upper Explosion Limit – horná medza výbušnosti): je koncentrácia plynu, nad hodnotou ktorej zmes plynu so vzduchom už nehorí, takže už nemôže nastať explózia. Pre metán je UEL=15 % obj.
  • ppm (part per million): je spôsob vyjadrenia koncentrácie plynu ako podiel danej zložky v celkovom objeme zmesi plynu (v 1 metri kubickom 1 ppm zodpovedá objemu 1 cm kubickému, t.j. 1 % obj. = 10000 ppm).

Celý merací rozsah (full range): je maximálna koncentrácia plynu, ktorú môže zmerať detektor plynu. Zvyčajne je vyjadrený v % LEL alebo v ppm.

Zobraziť viac

Popisuje typ elektrického signálu na výstupe z prevodníka, ktorý je privedený ku centrálnej jednotke:

  •  4-20 mA: je analógový štandardný výstup široko používaný v priemyselných prístrojoch. Prístroj sa nastaví na výstupovú slučku (loop), prúdovú hodnotu v rozpätí od 4 mA (0% z celého rozsahu) do 20 mA (100 % rozsahu). Iné prúdové hodnoty nastavené v slučke majú rozdielne významy (napr. 2 mA = Chyba prístroja). Výhody tohto systému sú hlavne veľká odolnosť voči elektrickému šumu a možnosť detekovať prerušenie prúdovej slučky (ekvivalentné 0 mA)
  • Modbus: je digitálny štandard pre jednoduchý prenos dát, ktorý je možné prispôsobiť ku akémukoľvek riadiacemu systému založenému na PLC alebo PC. Merané hodnoty sú dostupné v špeciálnych registroch, ktoré sú usporiadané ako „master-slave“ prostredníctvom PLC alebo PC.
  • S-Bus: je digitálny protokol podobný Modbusu, ale s rozdielným usporiadaním registrov a iným protokolom. Tento systém je prispôsobený prístrojom Seitron, ale zároveň otvorený pre verejný komunikačný protokol.

Detekčný systém pre kotolne - FOURGATE

Detekčný systém s centrálou a možnosťou pripojenia 1-4 vzdialených detektorov CO, CH4, LPG (resp. detektorov benzínových pár - použitie v podzemných parkoviskách) pre kontrolu úniku plynu v kotolniach alebo iných prevádzkach. Programovateľná centrála umožňuje nastaviť rôzne stupne alarmu s relé výstupmi.
Cena na vyžiadanie

Detekčný systém - RYK Multigate

Detekčný systém RYK Multigate umožňuje pripojiť až 32 vzdialených snímačov prostredníctvom komunikačného protokolu MODBUS RS485 do vzdialenosti až 100 m. Systém umožňuje pripojiť vzdialené detektory na monitorovanie CH4, CO, LPG a benzínových pár.
Cena na vyžiadanie

Detekčný systém - EIGHTGATE

Detekčný systém s centrálnou jednotkou s možnosť pripojiť 1-8 detektorov CH4, CO, LPG a benzínových pár(využitie v podzemných parkoviskách). Centrálna jednotka s krytím IP44. Možnosť nastavenia rôznych stupňov alarmu pomocou relé výstupmi.
Cena na vyžiadanie
Meracie prístroje
Kategórie
Kategórie
x
Určite neprehliadnite
Akcie a novinky
Súbory cookies nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Pokračovaním v prehliadaním tejto stránky súhlasím s použitím súborov cookies.
Viac info