SK CZ
+421 907 992 078
Poradenstvo na
Dado Lab

Aparatúra na meranie ťažkých kovov

Cena na vyžiadanie

Detailný popis výrobku

Aparatúra je navrhnutá na vykonávanie automatických izokinetických meraní koncentrácie ťažkých kovov podľa noriem pre spaľovne odpadov,  odber vzorky hlavnej skupiny kovov (As, Ni, Cd, Co, Pb, Cr, Cu, Mn, Sb, Tl a V) podľa referenčnej normy EN 14385 a Hg (norma EN 13211). Na základe bohatých praktických skúseností sa odbery tuhej a plynnej fázy vykonávajú v hlavnom prúde izokinetického odberu. Tuhá fáza sa odlúči externou vyhrievanou filtráciou na filtri z kremenných vlákien (quartz filter) a plynná fáza sa zachytí v absorpčnom roztoku vo vysokoobjemových  impingeroch typu Greenburg-Smith. Pre referenčné stanovenie koncentrácie ťažkých kovov podľa noriem EN 14385 a EN 13211 je veľmi dôležité odobrať dostatočný objem vzorky, aby bolo možné dosiahnuť medzu stanoviteľnosti pre sumu kovov podľa požiadavky noriem, t.j. 10 % z hodnoty emisného limitu.

Odber vzorky je vyhrievaný, cez odberovú sondu a externý filtračný box s regulovaným ohrevom (outstack filtration). Plynná fáza ťažkých kovov je zachytená v impingeroch umiestnených v chladenom boxe.

Všetky materiály, ktoré sú v styku so vzorkou vyhovujú požiadavkám príslušných noriem (titan a sklo).

Sada impingerov Greenburg-Smith umožňuje súčasne odobrať vzorku pre stanovenie koncentrácie hlavnej skupiny ťažkých kovov (suma kovov) – v impingeroch 1 až 3 a ortuti (Hg) v posledných dvoch impingeroch.

Pri použití 3 impingerov je možné odobrať jednotlivé skupiny kovov osobitnými odbermi (zvlášť hlavná skupina kovov a zvlášť Hg).

Odberová jednotka ST5 alebo ST5-EVO zabezpečuje automatický izokinetický odber v súlade s normami.

Stiahnite si dokumentácie k výrobku

Meracie prístroje
Kategórie
Kategórie
x
Potrebujete poradiť?
Kontaktujte nášho manažéra daného produktu a my sa Vám pokúsime v čo najkratšom čase ozvať späť.
Viliam Demko
Manažér produktu
+421 907 992 078
Podobné produkty
42,0 € 35,0 € bez DPH
90,0 € 75,0 € bez DPH
Určite neprehliadnite
Akcie a novinky
Súbory cookies nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Pokračovaním v prehliadaním tejto stránky súhlasím s použitím súborov cookies.
Viac info