SK CZ
+421 907 992 078
Poradenstvo na

Detekčné systémy Seitron

Firma Seitron vyrába detektory a detekčné systémy pre kontrolu úniku metánu, LPG, organických pár a CO (oxid uhoľnatý) pre použitie v domácnosti, v kotolniach a v priemysle.

 Definície:

  • v/v: je vyjadrenie koncentrácie plynu ako objemové percento z celkového objemu plynu v zmesi plynu. Napríklad: 1 liter plynu v zmesi s 1000 l vzduchu (1 m3) má koncentráciu 1/1000=0,001=0,1 % v/v (zo 100 %). Namiesto v/v sa u nás používa aj označenie % obj.
  • LEL (Lower Explosion Limit – dolná medza výbušnosti): je koncentrácia plynu, pod hodnotou ktorej zmes plynu so vzduchom ešte nehorí, takže nemôže nastať ani explózia. Keďže prevodníky plynu a detektory plynu sú navrhnuté pre použitie v rozsahu koncentrácie, ktorá je nižšia ako je dolná medza výbušnosti (LEL), pre metán je LEL=4,4 % obj., pre LPG je LEL=1,35 % obj. Rozsah merania detektora metánu môže byť 50 % LEL alebo 100 % LE
  • UEL (Upper Explosion Limit – horná medza výbušnosti): je koncentrácia plynu, nad hodnotou ktorej zmes plynu so vzduchom už nehorí, takže už nemôže nastať explózia. Pre metán je UEL=15 % obj.
  • ppm (part per million): je spôsob vyjadrenia koncentrácie plynu ako podiel danej zložky v celkovom objeme zmesi plynu (v 1 metri kubickom 1 ppm zodpovedá objemu 1 cm kubickému, t.j. 1 % obj. = 10000 ppm).

Celý merací rozsah (full range): je maximálna koncentrácia plynu, ktorú môže zmerať detektor plynu. Zvyčajne je vyjadrený v % LEL alebo v ppm.

Zobraziť viac

Popisuje typ elektrického signálu na výstupe z prevodníka, ktorý je privedený ku centrálnej jednotke:

  •  4-20 mA: je analógový štandardný výstup široko používaný v priemyselných prístrojoch. Prístroj sa nastaví na výstupovú slučku (loop), prúdovú hodnotu v rozpätí od 4 mA (0% z celého rozsahu) do 20 mA (100 % rozsahu). Iné prúdové hodnoty nastavené v slučke majú rozdielne významy (napr. 2 mA = Chyba prístroja). Výhody tohto systému sú hlavne veľká odolnosť voči elektrickému šumu a možnosť detekovať prerušenie prúdovej slučky (ekvivalentné 0 mA)
  • Modbus: je digitálny štandard pre jednoduchý prenos dát, ktorý je možné prispôsobiť ku akémukoľvek riadiacemu systému založenému na PLC alebo PC. Merané hodnoty sú dostupné v špeciálnych registroch, ktoré sú usporiadané ako „master-slave“ prostredníctvom PLC alebo PC.
  • S-Bus: je digitálny protokol podobný Modbusu, ale s rozdielným usporiadaním registrov a iným protokolom. Tento systém je prispôsobený prístrojom Seitron, ale zároveň otvorený pre verejný komunikačný protokol.

Detekčný systém pre kotolne - FOURGATE

Detekčný systém s centrálou a možnosťou pripojenia 1-4 vzdialených detektorov CO, CH4, LPG (resp. detektorov benzínových pár - použitie v podzemných parkoviskách) pre kontrolu úniku plynu v kotolniach alebo iných prevádzkach. Programovateľná centrála umožňuje nastaviť rôzne stupne alarmu s relé výstupmi.
Cena na vyžiadanie

Detekčný systém - MULTIGATE

Detekčný systém MULTIGATE umožňuje pripojiť až 32 periférnych zariadení prostredníctvom komunikačného protokolu S-BUS do vzdialenosti až 1000 m. Systém umožňuje pripojiť vzdialené detektory na monitorovanie CH4, CO, LPG a benzínových pár.
Cena na vyžiadanie

Detekčný systém - EIGHTGATE

Detekčný systém s centrálnou jednotkou s možnosť pripojiť 1-8 detektorov CH4, CO, LPG a benzínových pár(využitie v podzemných parkoviskách). Centrálna jednotka s krytím IP44. Možnosť nastavenia rôznych stupňov alarmu pomocou relé výstupmi.
Cena na vyžiadanie
Meracie prístroje
Kategórie
Kategórie
x
Určite neprehliadnite
Akcie a novinky
Súbory cookies nám pomáhajú zlepšovať naše služby. Pokračovaním v prehliadaním tejto stránky súhlasím s použitím súborov cookies.
Viac info